تمنای ظهور خوشا بحال آنان که در کلاس انتظار حتی یک جمعه هم غیبت ندارند … ............................................... با سلام خدمت دوستان بزرگوار لحظات زیبایی را برای شما آرزومندم امیدوارم دقائق خوبی را در این وبلاگ سپری کنید. منتظر نظرات شما هستم. ....................................... اللهم عجل لولیک الفرج* التماس دعا tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com 2019-08-16T21:21:58+01:00 mihanblog.com آخرین مرد 2017-11-11T09:19:03+01:00 2017-11-11T09:19:03+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/130 رهرو منتظر یک نکته جالب و به نوع خودش تأسف باری هست که برای من جای تعجب داره !هرچه رسول الله از علی و فاطمه و حسن و حسین و... علیهم السلام بیشتر وصف کردن، هرچه توصیه به مودت این بزرگواران بیشتر شده...هرچه از فضائل این اطهار بیشتر ذکر شده... شهادت هرکدام و نحوه به قتل رسیدن اونها وصف پذیر تره !!!این بوده امت زمان رسول و بعدش ...!یه امام زمان مونده از همینا که گفتم ...اسمش هم اسم رسول ! ببینیم پاش چطور میمونیم ...!


یک نکته جالب و به نوع خودش تأسف باری هست که برای من جای تعجب داره !هرچه رسول الله از علی و فاطمه و حسن و حسین و... علیهم السلام بیشتر وصف کردن، هرچه توصیه به مودت این بزرگواران بیشتر شده...

هرچه از فضائل این اطهار بیشتر ذکر شده... شهادت هرکدام و نحوه به قتل رسیدن اونها وصف پذیر تره !!!

این بوده امت زمان رسول و بعدش ...!یه امام زمان مونده از همینا که گفتم ...اسمش هم اسم رسول ! ببینیم پاش چطور میمونیم ...!
]]>
التماس دعا 2017-04-28T08:39:03+01:00 2017-04-28T08:39:03+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/129 رهرو منتظر سَلامٌ قَولاً مِن رَبِّ الرَّحیمبسم الله یه التماس دعایی داشتم به نوبه خودم از همه بزرگوارانی که میان و سر میزنن ....آشنا و غریبهمحتاج دعاتون هستمدعا بفرمائید خداوند کمکمون کنه.... خیلی التماس دعا برای این حقیریا الله..... آشوبم ! آرامشم تویی سَلامٌ قَولاً مِن رَبِّ الرَّحیم

بسم الله 

یه التماس دعایی داشتم به نوبه خودم از همه بزرگوارانی که میان و سر میزنن ....آشنا و غریبه
محتاج دعاتون هستم

دعا بفرمائید خداوند کمکمون کنه.... خیلی التماس دعا برای این حقیر


یا الله..... آشوبم ! آرامشم تویی
]]>
من چشم فتنه را کور کردم 2017-02-25T09:44:49+01:00 2017-02-25T09:44:49+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/128 رهرو منتظر من چشم فتنه را کور کردم !           "نهج البلاغه ،فیض الاسلام،خطبه92 "   با پیراهنی سرخ شروع شد ... ! دُرست همان موقع که پیراهنی خونین بر بالای مِنبر رفت ... معاویة ابن ابوسفیان بود که وقت را برای خونخواهی غنیمت می شمرد ! امیراالمومنین علی (ع) نامه نوشت به آن شجره ملعونه : دست تو تا مرفق در خون عثمان آلوده است ، بازهم دم از خون عثمان میزنی ! همان زمان بود که عده ای قصد حج عمره کردند : همان هایی که " مـَثلُ الإما

من چشم فتنه را کور کردم !           "نهج البلاغه ،فیض الاسلام،خطبه92 "

 

با پیراهنی سرخ شروع شد ... ! دُرست همان موقع که پیراهنی خونین بر بالای مِنبر رفت ...

معاویة ابن ابوسفیان بود که وقت را برای خونخواهی غنیمت می شمرد !

امیراالمومنین علی (ع) نامه نوشت به آن شجره ملعونه : دست تو تا مرفق در خون عثمان آلوده است ، بازهم دم از خون عثمان میزنی !

همان زمان بود که عده ای قصد حج عمره کردند : همان هایی که " مـَثلُ الإمام کــَمثلُ الکعبه " را از یاد بردند ،

همان هایی که دست بیعت را شــُـل (!) داده بودند !

اینان زمان رسول الله از اصحاب بودند و اکنون ؟!

پیراهن سرخ خلیفه آوازه شده ... و اصحاب رسول آماده ... آماده ؟!

آماده ی فتنه ای که  شتری سرخ موی پرچم داری اش می کرد ....

چه سری است در این رنگ سرخ  ... که فتنه به پا می کند !

وقت موعود رسید . بنویس جــَمـَل ، بخوان فتنه !

می خواستند خلافت امیرالمومنین را غصب کنند ...به بهای خون خلیفه سابق ، علی را از صحنه خارج کنند.

ادعا این بود که علی در خون خلیفه شریک است!

آشنا می آمدند ! طلحه و زبیر ! باورش سخت است.

مبارزین هم پا با پیامبر ! بیعت کنندگان با علی !  جمل کجا و اینان ؟!

مگر سخن علی را نشنیدند که فرمود : " مرا بگذارید و این تعهد را از شخص دیگری بخواهید " .

چه شده که مردم خود برای بیعت با علی می آیند و حال جمل به پا می کنند ؟ دور از انتظار هم نبود ...

رسول خدا (ص) فرموده بود : در سه چیز برای امت خود احساس خطر میکنم که یکی از آنها گمراهی و لغزش های بوجود آمده از فتنه هاست .

غایت جمل آن شد که می باید ... شیر امیرامومنین ، امام حسن مجتبی (ع) ، شتر سرخ موی را با تیری  از پا انداخت.

فتنه پایان گرفت ...

همان پایانی که مولایمان علی فرمود : "  من چشم فتنه را کور کردم ، در حالی که کسی جرأت چنین کاری را نداشت " .

]]>
عجِّــــل وفــاتی... 2017-02-11T14:21:45+01:00 2017-02-11T14:21:45+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/127 رهرو منتظر [http://www.aparat.com/v/VEaty] نفاق همان صفتی که دختر پیغمبر را به شهادت رساند .... !السلام علیک یا بنت رسول الله .... یا فاطمة الزهرا

نفاق همان صفتی که دختر پیغمبر را به شهادت رساند .... !
السلام علیک یا بنت رسول الله .... یا فاطمة الزهرا
]]>
اهل سنت جان ما هستند، عزیز دل ما هستند 2016-12-15T19:51:00+01:00 2016-12-15T19:51:00+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/126 رهرو منتظر [http://www.aparat.com/v/QcsTG]به مناسبت هفته وحدت حجت الاسلام پناهیان: آخرین سفارش های راهبردی امام یازدهم برای دوران غیبت شما وقتی می‌توانی خودت را مدعی مهدویت بنامی، که در بین صمیمی‌ترین رفقایت، جوان‌هایی باشند که از اهل سنت هستند. امام حسن عسکری (علیه السلام) آخرین امام ماست که حیّ و حاضر، با مردم ارتباط دارد؛ امام بعدی (آخرین امام) غائب است. لذا سفارش‌های این امام نازنین، تا دمِ ظهور، سفارش‌های راهبردی است. ایشان می‌فرماید: «جُرُّوا إِلَیْنَا کُلَ‏ مَوَدَّةٍ[http://www.aparat.com/v/QcsTG]


به مناسبت هفته وحدت
حجت الاسلام پناهیان: آخرین سفارش های راهبردی امام یازدهم برای دوران غیبتشما وقتی می‌توانی خودت را مدعی مهدویت بنامی، که در بین صمیمی‌ترین رفقایت، جوان‌هایی باشند که از اهل سنت هستند.
امام حسن عسکری (علیه السلام) آخرین امام ماست که حیّ و حاضر، با مردم ارتباط دارد؛ امام بعدی (آخرین امام) غائب است. لذا سفارش‌های این امام نازنین، تا دمِ ظهور، سفارش‌های راهبردی است.


ایشان می‌فرماید: «جُرُّوا إِلَیْنَا کُلَ‏ مَوَدَّةٍ»(تحف‌العقول/ص488) یعنی همۀ دل‌ها را به سمت ما جذب کنید.


هر یک از شما الان باید پاسخ دهد که در این دوران جوانی، چند دل را جذب کرده است؟ وقتی می‌فرماید: دلها را جذب کنید، منظورشان جذب کردن جوان‌های شیعه نیستند؛ بلکه منظور ایشان در این روایت، جوان‌های اهل سنت هستند. ما باید یکدیگر را به آغوش بکشیم


مرجع عالی‌قدر تشیع در عراق، دربارۀ اهل سنت می‌فرماید: نگویید که اهل سنت برادران ما هستند، بلکه بگویید: «اَنفُسَنا» آنها جان ما هستند، عزیز دل ما هستند.

ای مریدان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)؛ دلبری کنید! برادران اهل سنت، بعضاً معتقد هستند که مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هنوز به دنیا نیامده است. خُب شما بگویید: «پس تو هم به مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) علاقه داری!» یعنی همین مقدارش را غنیمت بشمارید و برای همین مقدارش، مجلس مشترک بگیرید.


برادران اهل سنت، معتقد هستند که غدیر، دعوت به محبت علی بن ابیطالب (علیه السلام) بوده است نه وصایت علی بن ابیطالب(علیه السلام). خُب ما می‌توانیم بر سرِ محبت علی بن ابیطالب (علیه السلام) جشن مشترک بگیریم. اعتقاد ما- که به وصایت معتقدیم- برای خودمان باقی است اما وجه مشترک ما با آنها در غدیر، در محبت است؛ پس جشن محبت بگیریم. مگر ما در بسیاری از مجالس‌مان، جز از محبت اهل‌بیت (علیهم السلام) دم می‌زنیم؟! خُب این جلسات را با هم برگزار کنیم.

وقتی در عراق یا سوریه، اهل سنت می‌بینند که جوان شیعه دارد خودش را می‌کُشد برای اینکه از نوامیس همسایگان مسلمان خود دفاع کند که از اهل سنت هستند، خُب آن جوان اهل سنت هم می‌آید و از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) دفاع می‌کند، از سامرا دفاع می‌کند. اینها معجزاتی است که علی‌رغم آن‌همه سرمایه‌گذاری دشمن برای ایجاد تفرقه، تحقق پیدا کرده است

در همین اربعین، برادران اهل سنت را دیدیم که در این موکب‌ها به عشق امام حسین (علیه السلام) خدمت می‌کردند. می‌گفتند: «ایشان فرزند پیغمبر ماست که به ظلم کشته شده است و ما به ایشان ارادت داریم.» به آنها می‌گفتم: خُب بگویید که شما اهل سنت هستید. می‌گفتند: «نه، می‌ترسیم که شیعیان دلخور شوند و از ما پذیرایی قبول نکنند.» آنها داشتند مخلصانه برای امام حسین (علیه السلام) خدمت می‌کردند.

دوران همدلی فرا رسیده است.

«جُرُّوا إِلَیْنَا کُلَ‏ مَوَدَّةٍ»
(تحف‌العقول/ص488) همۀ دل‌ها را به سمت ما جذب کنید 

راسخون
]]>
در سایه دعای عهد 2016-12-14T12:11:35+01:00 2016-12-14T12:11:35+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/124 رهرو منتظر " زندگی مهدوی در سایه دعای عهد "از دعاهای مشهوری که خواندن آن در دوران غیبت حضرت مهدی «ع» مورد سفارش شده ، "دعای عهد" است.امام صادق علیه السلام فرمود :هرکس چهل صبح این دعارا بخواند از یاوران قائم «ع» خواهد بود، و اگر پیش از ظهور او بمیرد، خدای تعالی او را زنده خواهد کرد تا در رکابش جهاد نماید و به شماره هر کلمه از آن، هزار سیئه برایش نوشته می شود و هزار خطا از او محو می گردد.بحارالانوار-ج83-ص284-ح47 این دعا دارای آثار و برکات فراوانی  دردنیا و آخرت است. یکی از نزدی " زندگی مهدوی در سایه دعای عهد "

از دعاهای مشهوری که خواندن آن در دوران غیبت حضرت مهدی «ع»
 مورد سفارش شده ، "دعای عهد" است.

امام صادق علیه السلام فرمود :

هرکس چهل صبح این دعارا بخواند از یاوران قائم «ع» خواهد بود، و اگر پیش از ظهور او بمیرد، 
خدای تعالی او را زنده خواهد کرد تا در رکابش جهاد نماید و به شماره هر کلمه از آن، هزار سیئه برایش نوشته می شود و هزار خطا از او محو می گردد.
بحارالانوار-ج83-ص284-ح47 


این دعا دارای آثار و برکات فراوانی  دردنیا و آخرت است.
 یکی از نزدیکان امام خمینی می گوید:

یکی از چیزهایی که امام در روزهای آخر به من توصیه می کردند ، خواندن دعای عهد بود.
ایشان می گفتند: « صبح ها سعی کن این دعا را بخوانی; چون در سرنوشت دخالت دارد.»

برداشت هایی از سیره امام خمینی-ج3-ص43

کتاب زندگی مهدوی در سایه دعای عهد-حجت الاسلام قرائتی
]]>
شیعه لندنی 2016-10-28T10:51:25+01:00 2016-10-28T10:51:25+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/123 رهرو منتظر   چقدر در مورد جریان سیدصادق شیرازی(شیخ لندن نشین) اطلاعات دارید؟آیت الله شیرازی مرجع مشهوری که فتوای تحریم تنباکو را دادند پسری داشتند به نام سید هادی. ایشان ۴ پسر داشتند حسن، محمد، صادق و مجتبی. #حسن بعداز انقلاب در لبنان کشته شدند. #محمد در نجف ادعای مرجعیت کردند که چند تن از علما از جمله آیت الله خویی( ره)مرجعیت ایشان را تایید نکردند. ایشان در زمان اقامت امام خمینی واکنش هایی را داشتند. از جمله در نجف مردم تمایل داشتند امام خمینی امام جماعت نماز حرم امام علی علیه السل   چقدر در مورد جریان سیدصادق شیرازی(شیخ لندن نشین) اطلاعات دارید؟

آیت الله شیرازی مرجع مشهوری که فتوای تحریم تنباکو را دادند پسری داشتند به نام سید هادی. ایشان ۴ پسر داشتند حسن، محمد، صادق و مجتبی. 

#حسن بعداز انقلاب در لبنان کشته شدند. 

#محمد در نجف ادعای مرجعیت کردند که چند تن از علما از جمله آیت الله خویی( ره)مرجعیت ایشان را تایید نکردند. ایشان در زمان اقامت امام خمینی واکنش هایی را داشتند.

 از جمله در نجف مردم تمایل داشتند امام خمینی امام جماعت نماز حرم امام علی علیه السلام باشند اما ایشان مخالفت هایی داشت. در زمان انقلاب قرار بود شخصیت های زیر یعنی سید محمد صدر در عراق،امام در ایران، سید موسی صدر در لبنان قیام کنند. 

محمد صدر را شهید کردند و امام موسی صدر را نیز ربودند. لذا ایشان توقع داشت امام ایشان را مرجع عراق معرفی کرده  و از ایشان حمایت کنند که این طور نشد. لذا به کویت رفتند. 

بعد از محمد برادرش #سید_صادق جای وی را گرفت و اتاق فکری در انگلیس شکل گرفت. یکی از تئوریسین ها پیشنهاد داد برای مقابله با حکومت شیعه در ایران باید یک حکومت شیعه را علم و شیعه توسط شیعه از بین رود. 

اینگونه شد که #سیدصادق در ایران و برادرش #مجتبی در کویت با حمایت مالی دولت بریتانیا فعال شدند. 

بیش از 15 سایت در اینترنت،وبیش از15 شبکه ماهواره ای در خدمت ایشان است 
با این هزینه های #هنگفت شبکه داری  ماهواره ای !  


جریان شیرازی چه کرد ؟

جریان شیرازی تخم نفاق را بین مذاهب اسلامی پاشیدند و با توهین به مقدسات اهل سنت توهین به عایشه ، خلفا و ... آتش کدورت بین سنی و شیعه را شعله ور کردند.

 توهین‌های این جریان به ویژه توهین‌های آشکار یاسر الحبیب مانند نگارش و انتشار کتاب الفاحشه وجه آخر للعائشه، سبب شیعه کشی بسیاری در مناطق مختلف دنیا شدند.  

این توهین ها در شبکه‌های ماهواره ای مختلف جریان شیرازی به صورت مستقیم و در تندترین عبارات هیجان اهل سنت را علیه شیعه بر می انگیزد. 

یکی از ویژگی‌های جریان شیرازی #تکفیر است. 
علما و مراجع بسیاری مانند مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره )توسط این افراد تکفیر شده اند. 


بنابراین به دلیل ممنوعیت فعالیت این جریان در ایران و سخنان مقام معظم رهبری علیه تشیع انگلیسی،‌ حملات بسیاری را علیه ایشان آغاز کرده اند.

 از ادعاهای این جریان این است که رهبر ایران در امر احیای محرم وصفر کوتاهی کرده است.
 در حالی که حمایت های فراوانی توسط مقام معظم رهبری از این برنامه ها صورت گرفته و ایشان با برپایی مراسم در ایام محرم، صفر،
 فاطمیه و سایر مناسبت ها ، و نیز نشست های مختلف با مداحان ، شاعران اهل بیت و هیئت ها، به احیای یاد اهل بیت در کشور می پردازند.

جریان شیرازی در مقابل مقام معظم رهبری، #هفته_وحدت را به #هفته_برائت نام گذاری کردند. 

همچنین در تقابل با دیدگاه ایشان در مخالفت با #قمه_زنی به ترویج قمه زنی با تمام توان می پردازند. قمه زنی وجهه و تصویر بسیار نامناسبی را از شیعیان در رسانه های غربی ایجاد کرده است. 

شبکه های شیرازی نیز با پخش مستقیم این تصاویر، در راستای برنامه های هدایت شده انگلیس علیه تشیع حرکت می کنند.

1- صادق شیرازی
2- سید مجتبی شیرازی
3- حسن اللهیاری
4- یاسرالحبیب
5- محمد هدایتی

شبکه ها:
1- امام حسین1
2- امام حسین2
3- امام حسین3
4- اباالفضل العباس
5- بقیع
6- الانوار 1
7- الانوار 2
8- سلام
9- چهارده معصوم
10- شبكه اینترتی حضرت خدیجه
11- الزهرا
12- المهدی
13- مرجعیت
14- امام صادق
15- اهل بیت
16- فدک


با انتشار گسترده این پیام در جهت آگاهی بخشی گام بردارید.

]]>
تشیع انگلیسی 2016-10-27T15:05:48+01:00 2016-10-27T15:05:48+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/121 رهرو منتظر امروز که فرقه های اسلام زیاد شده... امروز که همه به نام اسلام از جا بلند شدن و بفکر برپایی اسلم حقیقی افتادن، امروز که ننگ داعش سایه ای شده که مثل بختک روی اسلام افتاده....!بد نیست با تشیع تازه پایی آشنا بشیم که از سنت های قدیمی متروک برای برپایی شعائر حسینی ، نسل جدیدی از اسلام حقیقی رو شکوفا کردن!!!کمی جلو بریم آشنا میشیم....!جهت واضح دیدن عکس ها روی آنها کلیک کنید...سوال :سینه زدن در عزای سیدالشهدا علیه السلام تا حدی که خون جاری شود چه حکمی دارد؟جواب: برای امام حسین و اهل بیت علیهم امروز که فرقه های اسلام زیاد شده... امروز که همه به نام اسلام از جا بلند شدن و بفکر برپایی اسلم حقیقی افتادن، امروز که ننگ داعش سایه ای شده که مثل بختک روی اسلام افتاده....!
بد نیست با تشیع تازه پایی آشنا بشیم که از سنت های قدیمی متروک برای برپایی شعائر حسینی ، نسل جدیدی از اسلام حقیقی رو شکوفا کردن!!!
کمی جلو بریم آشنا میشیم....!
جهت واضح دیدن عکس ها روی آنها کلیک کنید...

سوال :سینه زدن در عزای سیدالشهدا علیه السلام تا حدی که خون جاری شود چه حکمی دارد؟
جواب: برای امام حسین و اهل بیت علیهم السلام جایز و بلکه مستحب است.


سوال : خراشیدن صورت در عزای سیدالشهدا علیه السلام چه حکمی دارد؟
جواب : برای امام حسین علیه السلام  جایز و بلکه مستحب است.سوال : برخی از عزاداری هایی که ذیلا بیان می شود در برخی از مناطق ایران و جهان به قصد مواسات با حضرت اباعبدللله الحسین علیه السلام و اهل بیت آن حضرت و شهدای کربا انجام می گردد.حکم آنها چیست؟  و آیا مصداق جزع بر سیدالشهدا علیه السلام می باشند؟
الف) بر روی آتش راه رفتن
ب) بر روی خار راه رفتن
ج) بر روی شیشه غلتیدن
د) خراشیدن صورت و لطمه بر سینه و صورت زدن به حدی که خون جاری شود.
ه) با زنجیر تیغی به کمر زدن بحدی که خون جاری می شود.
و) قمه زدن
جواب : به پا داشتن عزای سیدالشهدا علیه السلام به نحوی که نزد محبان امام حسین علیه السلام و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام متعارف است، موجب اجر جزیل و ثواب کثیر می باشد ان شالله تعالی.
]]>
تطبیر... 2015-10-28T15:29:25+01:00 2015-10-28T15:29:25+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/120 رهرو منتظر تطبیر... و ما ادراک تطبیرحرف امروزم حرف قمه زنی استکسانی که قمه زنی می کنند  و با این کار چهره ی وحشیانه از اسلام و شیعه نشان می دهندبدانند گردنشان است...اگر کسی میخواسته شیعه شود و بخاطر این اعمال شیعه نشده بدانند گردنشان است.اسلام واقعی این است؟لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام کجاست؟جای قمه زنی ، عقلانیت امام حسین را دریابید.والسلام
حرف امروزم حرف قمه زنی است
کسانی که قمه زنی می کنند  و با این کار چهره ی وحشیانه از اسلام و شیعه نشان می دهند
بدانند گردنشان است...
اگر کسی میخواسته شیعه شود و بخاطر این اعمال شیعه نشده بدانند گردنشان است.

اسلام واقعی این است؟
لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام کجاست؟

جای قمه زنی ، عقلانیت امام حسین را دریابید.

والسلام
]]>
به یاد روز های دفاع مقدس 2015-09-24T11:01:10+01:00 2015-09-24T11:01:10+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/119 رهرو منتظر شعری از قیصر امین پور تقدیم به روزهای دفاع مقدس... شعری از قیصر امین پور تقدیم به روزهای دفاع مقدس...


]]>
نامه ای خواندنی بمناسبت دفاع مقدس 2015-09-23T15:54:20+01:00 2015-09-23T15:54:20+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/117 رهرو منتظر همه ما دینی از شهدا بر گردنمون هست....بیاید یادشون رو پر رنگ کنیم....با یاد دفاع مقدساینم یه نامه برای اهل دل... بخونید و فیض ببرید همه ما دینی از شهدا بر گردنمون هست....
بیاید یادشون رو پر رنگ کنیم....
با یاد دفاع مقدس
اینم یه نامه برای اهل دل... بخونید و فیض ببرید

]]>
نقدی بر فیلم رستاخیز 2015-07-11T11:44:38+01:00 2015-07-11T11:44:38+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/115 رهرو منتظر به گزارش مصاف به نقل از شیعه آنلاین، چندی است که موج اعتراض شدید و به‌ جایی در مورد اکران فیلم رستاخیز بلند شده است. این اعتراضات اگرچه وارد بوده و عرق دینی و تعصب مذهبی اقشار مختلف مردم در واکنش به آن درخور ستایش است، اما نکته اصلی غفلت از اشکالات اساسی این فیلم توهین‌آمیز است. موج اعتراضات به این فیلم از سوی علما، روحانیون، مداحان و سایرین تنها نشان دادن چهره حرم امام حسین علیه السلام را نشانه گرفته، در حالی که مشکلات اصلی فیلم که در ادامه به آن یک به یک اشاره خواهد شد، قریب به 3به گزارش مصاف به نقل از شیعه آنلاین، چندی است که موج اعتراض شدید و به‌ جایی در مورد اکران فیلم رستاخیز بلند شده است. 
این اعتراضات اگرچه وارد بوده و عرق دینی و تعصب مذهبی اقشار مختلف مردم در واکنش به آن درخور ستایش است، اما نکته اصلی غفلت از اشکالات اساسی این فیلم توهین‌آمیز است. 
موج اعتراضات به این فیلم از سوی علما، روحانیون، مداحان و سایرین تنها نشان دادن چهره حرم امام حسین علیه السلام را نشانه گرفته، در حالی که مشکلات اصلی فیلم که در ادامه به آن یک به یک اشاره خواهد شد، قریب به 30 مورد است که یکی از کمترین آن‌ها نشان دادن چهره است! زیرا این فیلم به نوعی باورهای مذهبی شیعه را نشانه گرفته و به نظر می‌آید در پی خرافه قلمداد کردن آن‌ها است!

اما اشکالات موجود در "رستاخیز" که نباید از آن غفلت کرد، عبارتند از:
الف) در مقدمه فیلم آمده است: معاویه بر خلاف روش پیامبر و خلفا برای خود جانشین تعیین کرد! پیامبر اسلام در غدیرخم علی علیه السلام را به جانشینی برگزید و حتی خلیفه اول نیز خودش، خلیفه دوم عمر را انتخاب و معرفی کرد.
ب) در مقدمه تاکید شده است: معاویه به آرای مردم تمکین نکرد و فرزندش یزید را برای خلافت برگزید. آیا در سرزمین اسلامی رای گیری شده بود و در آرای سیدالشهدا علیه السلام تقلب شده بوده است؟
ج) بسیاری از کسانی که در حال احرام هستند، سر خود را با پارچه پوشانده اند، که طبق نظر شیعه و سنی این کار محل اشکال است.
د) در صفوف نماز خیمه سیدالشهدا علیه السلام فاصله ای پنج متری بین صفوف و امام و ماموم دیده می شود که احتمالاً کارگردان برای بزرگتر نشان دادن صفوف دست به این اقدام زده است.
هـ) تمامی صحنه های صحبت های حضرت در جمع مردم، در بازار گرفته شده است، در حالی که طبق مستندات مساجد، منا و عرفات محل هایی است که حضرت برای مردم سخن گفته اند نه میانه بازار!
و) در صحنه ای، قرآنی در دستان حضرت نمایش داده می شود که روی آن نوشته شده القران کریم! ترکیب اضافی اولین درس عربی است! القرآن الکریم نه القران کریم!
ز) آش ایرادات جزئی وقتی شور می شود که حتی در جمع بندی نهایی «بپاخاستن» را «بپاخواستن» می نویسند!
ط) بر خلاف نظر عموم مراجع مبنی بر عدم جواز نشان دادن تصویر ذوات مقدسه در فیلم ها، در رستاخیز چهره این ذوات نشان داده شد.
ی) حضرت قاسم بن الحسن علیه السلام به صورت جوانی 27-28 ساله نمایش داده شده است، در حالی که تمام مقاتل سن بسیار کمتری و در حد نوجوانی برای ایشان ثبت کرده اند.
ک) حضرت عباس سلام الله علیه، تنها، فردی زیبا رو، گردن کلفت و متکی به زور بازو نمایش داده شده است!
ل) در سخنرانی حضرت در شب عاشورا ماه شب چهاردهم نمایش داده می شود که با قبول نمادین بودن آن، در برخی نماها روی چهره افراد قرار گرفته، نه زیر آن و باز هم هنر کارگردانی آقای درویش به رخ کشیده می شود.

م) شخصیت بکیر و داستان عشقی اش، در اسناد معتبر تاریخی نیامده است و نقل قول ها برای شهادتش کاملاً با آنچه موضوع رستاخیز بر آن استوار شده متفاوت است. کارگردان به عمرش مقتل نخوانده است. بکیر فیلم درویش بیش از امام حسین، تحت تاثیر زنگوله اهدایی یزید و عشق یک زن است!

ن) حر اولین شهید سپاه سیدالشهدا علیه السلام است، جنگ ها نفر به نفر نیز بوده است نه فقط گروهی، ابتدا اصحاب سپس بنی هاشم، به کارزار وارد شدند. این ها گزاره های تاریخی ای است که هیچ کدام در فیلم رعایت نشده است.
س) در فیلم، کربلا منطقه ای پر از کوه نمایش داده شده است، تا جایی که همه می دانند کربلا نخلستان بوده است نه کوهستان!
ع) اثر فیلم در سالن های نمایش، غالباً تحت تاثیر آمادگی ذهنی شان از حادثه کربلا و روضه هاست، وگرنه فیلم هیچ خط اثرگذاری ندارد و اندوه یا آگاهی به مخاطب نمی دهد، حتی در حد تعزیه های محلی.
ف) جنگ کربلا بر اساس آنچه در فیلم نمایش داده شده بر سر بیعت کردن و نکردن و حکومت است، نه اصلاح دین رسول الله و امر به معروف و نهی از منکر و نماز!

ص) حرمله بن کاهل اسدی در کربلای درویش وجود خارجی ندارد، حضرت علی اصغر علیه السلام توسط عده ای از تیراندازان کشته می شود و خون مبارکشان که توسط امام به آسمان پاشیده می شود، روی سم اسب می ریزد! طبق روایات مستند این خون هیچ
گاه به زمین بازنگشت.
ق) حضرت ابالفضل علیه السلام چند متر به آب، از اسب پیاده شدند و تا کمر داخل رود رفتند و بعد چند دقیقه اى نشستند! گویا درویش به مقتل جدیدی دست پیدا کرده که هیچ یک از زعمای شیعه تا کنون آن را ندیده اند.
ش) کارگردان لوکیشن‌های آشنا که در اولین مواجهه تقلبی بودنش برای مخاطب ایرانی آشکار می‌شود را انتخاب کرده، لوکیشن‌هایی مانند قلعه رودخان، سی و سه پل، مسجد امام اصفهان، کویر شهداد، درخت‌های گز، کاشان.
ت) موسیقی فیلم بشدت شبیه آثاری مانند مصائب مسیح، کشتی نوح و ... است، اصلاً معلوم نیست آهنگ‌ساز فیلم «شکسپیر عاشق»، چه وجاهتی برای ساختن موسیقی یک فیلم عاشورایی محسوب می‌شود؟
ث) در فیلم یزید فردی همجنس باز نشان داده شده است.

خ) در فیلم پیکر حضرت علی اکبر علیه السلام بعد از شهادت به نمایش درمی آید که تنها یک جراحت بر صورت ایشان دیده می شود، لازم است ارباً اربا را برای آقای درویش معنی کنیم!
ذ) دلیل دگرگونی حر در فیلم معلوم نیست، حتی ادب حر به حضرت سیدالشهدا نمایش داده نشده است و این گونه القا می شود که حر بعد از ناکامی در کسب منصب امیری سپاه، به امام پناه می برد.
ض) نقش شریح قاضی به عنوان فتوادهنده قتل سیدالشهدا و یک فرد فقیه با نفوذ اصلاً شبیه به آنچه که در تاریخ آمده، نیست.
ظ) نحوه شهادت حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام و سرپیچی مردم از وی نیز نه شرح داده می شود و نه حتی گریزی به آن زده می شود، حتی در پرتاب مسلم از دارالاماره و دستگیری اش توسط ابن زیاد نیز به هیچ کدام از روایات توجهی نشده است.
غ) هر چند هنوز وارد ایرادهای سینمایی فیلم نشدیم، اما حروف ابجد تمام شدند! امید است کارگردانان برای فیلم مذهبی، از یک عالم دینی نیز مشورت بگیرد تا فیلم حماسه عاشورا و مقدسات را به یک مضحکه تبدیل نکند...


منبع : مصاف ]]>
کلیپ شبیه سازی ظهور 2015-06-02T20:28:01+01:00 2015-06-02T20:28:01+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/112 رهرو منتظر سلام خدمت همه شما شیعیان و مسلمانانمیلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(ع) برشما مبارککلیپ شبیه سازی لحظه ظهور تقدیم به شما بزرگواران...تاثیر گذاره[http://www.aparat.com/v/7njZc] سلام خدمت همه شما شیعیان و مسلمانان

میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(ع) برشما مبارک


کلیپ شبیه سازی لحظه ظهور تقدیم به شما بزرگواران...تاثیر گذاره
[http://www.aparat.com/v/7njZc] ]]>
در محضر بزرگان 2015-05-08T18:31:54+01:00 2015-05-08T18:31:54+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/109 رهرو منتظر سخنرانی آیت الله مهدی احدی با محوریت مهدویت....پیشنهادی به تمامی شما بزرگواران ، این سخنرانی رو از دست ندهیداللـّــــهم عجّل لولـــــــیکــــــ الفــــَــرجدریافت سخنرانی سخنرانی آیت الله مهدی احدی با محوریت مهدویت....
پیشنهادی به تمامی شما بزرگواران ، این سخنرانی رو از دست ندهید


اللـّــــهم عجّل لولـــــــیکــــــ الفــــَــرج


دریافت سخنرانی
]]>
تحریم ظهور... 2015-04-23T10:50:00+01:00 2015-04-23T10:50:00+01:00 tag:http://pichakeentezar.mihanblog.com/post/108 رهرو منتظر میگویند سه نوع حق بر گردن ماست... حق الله ، حق النفس و حق الناس...و اما وای بر سومی...در نماز و روزه و واجبات لنگ زدیم گفتیم خدا از حق خودش میگذرد...چه توجیه زیبایی!!بر خودمان ستم کردیم و گناه کردیم و حق نفس را ندانستیم... فقط ناله سر دادیم ;    "ظلمتُ نَفسی..."میدانی چه شنیده ام؟! طاقتش را داری؟شنیده ام که اگر کسی  باعث شود ظهور به عقب بیفتد"حق الناس " است...تو باعث شده ای که این همه مسلمان امام خود را نبیند....چه بسا اگر امام خود را می دید به تعالی می رسید...بمیگویند سه نوع حق بر گردن ماست... حق الله ، حق النفس و حق الناس...
و اما وای بر سومی...
در نماز و روزه و واجبات لنگ زدیم گفتیم خدا از حق خودش میگذرد...
چه توجیه زیبایی!!
بر خودمان ستم کردیم و گناه کردیم و حق نفس را ندانستیم... 
فقط ناله سر دادیم ;    "ظلمتُ نَفسی..."

میدانی چه شنیده ام؟! طاقتش را داری؟
شنیده ام که اگر کسی  باعث شود ظهور به عقب بیفتد
"حق الناس " است...
تو باعث شده ای که این همه مسلمان امام خود را نبیند....
چه بسا اگر امام خود را می دید به تعالی می رسید...

به قول شهید چمران: خدیا مرا بخاطر گناهانی که در روز با هزاران قدرت عقل توجیهشان میکنم ببخش...

خدا کند که مصداق امر کردن به دیگران و خود را فراموش کردن نباشم...


]]>